RonOTS

Pełna wersja: Dwie różne postacie, dwa różne zestawy hotkey'i. Poradnik.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wiele osób ma problem, grając dwoma różnymi profesjami muszą ciągle zmieniać hotkey'e. Mój poradnik ma za zadanie utworzyć dwa, lub więcej, pliki konfiguracyjne które nie będą z sobą kolidowały umożliwiając tym samym grę bez przeszkód na dwóch różnych postaciach.

1. Folder z grą.

Przeważnie znajduje się w : C:\Program Files\RonOTS Client. Wejdź w folder data:
[Obrazek: 62885808.jpg]

Po wejściu w folder ukaże się nam to(oczywiście bez kilku ikonek):
[Obrazek: 11865952.jpg]

2. Robimy kopie pliku RonOTS.exe lub RonOTS(dla używających win 7 z zaznaczonym "Ukryj rozszerzenia znanych typów plików")

Powinno ukazać nam się coś takiego:
[Obrazek: 86876066.jpg]

3. Zmieniamy właściwości pliku: Kopia RonOTS.exe lub Kopia RonOTS.
Do tego celu będzie potrzebny Notepad++(oczywiście można to zrobić notatnikiem lub wordpadem ale nie gwarantuje poprawnego działania).

Klikamy prawym przyciskiem myszy na Kopia RonOTS.exe lub Kopia RonOTS i klikamy na zaznaczone pole:
[Obrazek: 98579634.jpg]

Po załadowaniu powinno nam się ukazać coś takiego:
[Obrazek: 37281762.jpg]

Naciskamy: Szukaj > Szukaj...
[Obrazek: 33139996.jpg]

W polu szukany teks wpisujemy "tibia.cfg". Ukaże się nam to:
[Obrazek: 31274859.jpg]

Jak widzimy na lewo od "tibia.cfg" znajduję się "Automap" czyli lokalizacja w której klient rona zapisuje mapy. Możemy zmienić obydwa lecz należy zawszę pamiętać, że wyraz zamiast "Automap" musi zawsze mieć siedem liter/cyfr, to samo jest w przypadku "tibia.cfg" tyle, że tutaj wymagane jest pięć liter/cyfr Przed kropką.

Po zmianie będzie wyglądać to tak:
[Obrazek: 32396511.jpg]

Jak widzimy po zmianie zamiast "Automap" mamy Ronomap" oraz Druid.cfg zamiast tibia.cfg. Oczywiście nie zapominamy zapisać pliku. Czynność możemy powtarzać tyle razy ile mamy postaci.

W ten sposób można zapomnieć o zmianach hotkey'i oraz nie martwić się, że jak gramy na "RL Tibi" pomieszają nam się mapy. Mam nadzieję, że mój poradnik przyda się wielu osobom.
















nie dziala gowno po prostu.
w domu wszyscy zdrowi ?
Mi wszystko śmiga i jest spoko :]
Działa! U mnie też wszystko w porządku. Dziękuję autorowi za udostępnienie tematu. Innym radzę spróbować bo naprawdę, 5 minut roboty, a efekt jest znakomity. Pozdrawiam.


wielki + u mnie działa idealnie
Przydaje sie;]
Szczegolnie na dywanach przed poison demon.